Naujienos
Į pradžią » Brazilija » Investicijos Brazilijoje » Informacija apie mokesčius Brazilijoje

Informacija apie mokesčius Brazilijoje

 • SCN – Paslaugų Centras Natalis visuomet pateiks Jums pačią šviežiausią informaciją ir geriausius patarimus mokestiniais klausimais, investuojant į nekilnojamąjį turtą Brazilijoje. Žemiau pateikiama bendra informacija.

Pajamų iš nuomos apmokestinimas

Mokestis, taikomas Brazilijos gyventojų pajamoms iš viso pasaulio, sudaro 15 procentų, tačiau pagal konkrečias mokesčių sutartis gali būti pritaikyti kai kurie užsieniečių atleidimai nuo mokesčio bei kreditai.

 

Būsto paskolos palūkanos nėra atimamos apskaičiuojant mokestines pajamas iš nuomos.

Pajamų mokestis

Fiskaliniai metai prasideda sausio 1 dieną ir baigiasi gruodžio 31 dieną. Mokesčio mokėtojai yra skirstomi į tris grupes, kurioms gali būti taikomas mokesčio dydis nuo 0 iki 27,5 procentų.

Mėnesinės pajamos: % Mokesčio dydis:

 • mažiau nei 12 696 BRL 0
 • 12 696 – 25 380 BRL 15,0%
 • Virš 25 380 BRL 27,5%

Bendrovių mokestis

Bendrovių mokestis braziliškoms bendrovėms yra 15 procentų, plius 10 procentų mokestis, taikomas pelnui viršijančiam 240 000 BRL.

Socialinės įmokos mokestis yra dar vienas federalinis mokestis, apskaičiuojamas nuo grynųjų pajamų. Šio mokesčio dydis yra 9 procentai ir jis mokamas kas metus arba kas ketvirtį. Todėl mokesčio dydis gali siekti 34 procentų, kartu su socialine įmoka ir pajamų papildomu mokesčiu. Bendrovės gali pasinaudoti mokestinėmis nuolaidomis arba atleidimu nuo mokesčių, jei jos yra įsikūrusios prekybinėse zonose.

Pagautės mokestis

Žemiau išvardintos pajamos nėra apmokestinamos pagautės mokesčiu:

 • Pajamos iš individualaus turto pardavimo, jei panašus pardavimo sandoris nebuvo įvykdytas per paskutinius penkerius metus ir bendra pardavimo sandorio vertė neviršija nurodytos sumos (440 000 RS 2004 metais).
 • Sumos gautos iš turto pardavimo, kuomet pardavimo kaina yra mažiau nei 20 000 RS per mėnesį.
 • Pajamos iš vertybinių popierių pardavimo Brazilijos valstybinėje vertybinių popierių biržoje, jei pardavimo kaina yra mažesnė nei 4 143,50 RS per mėnesį.
 • Jei turtas parduotas gyvenant Brazilijoje, kuris buvo įsigytas negyvenant Brazilijoje.

Asmenys, kurie negyvena Brazilijoje, dažniausiai turi mokėti pastovų 15 procentų mokestį nuo pajamų iš turto, esančio Brazilijoje.

Dėmesio: Įvairios mokestinės sutartys gali įtakoti aukščiau pateiktus mokesčių dydžius.

PVM

Prekių apyvartai taikomas mokestis, taip pat kaip transportavimui ir susisiekimo paslaugoms (ICMS). Šis mokestis yra panašus į pridėtinės vertės mokestį, taikomą kitose šalyse, ir yra nustatytas ties vidutine 17 procentų norma, specifiniai mokesčio tarifai yra nustatyti kai kurioms prekėms (pavyzdžiui, 25 procentų tarifas prabangos prekėms).

Paveldėjimo/turto mokestis

Brazilija neturi paveldėjimo ar turto mokesčių. Tačiau kai kurios valstijos gali įvesti perdavimo ar dovanojimo mirties atveju mokestį. Pavyzdžiui, San Paulo valstija įvedė paveldėjimo ir dovanojimo mokestį 2001 metų sausio 1 dieną.

Žyminis mokestis

Privatūs biurai, vadinami Cartorios, teikia notarines paslaugos bei registruoja nekilnojamojo turto sandorius. Šios cartorios ima mokestį nuo kelių centų už paprastus patvirtintus nuorašus iki tūktstančių Realų (RS) už nekilnojamo turto sandorius.

Pirkinių mokesčiai

Galite tikėtis sumokėti apytikriai 6,5 procentus nuo pirkimo kainos, kaip pavyzdžiui:

žemiau nurodytos (Natalio atveju):

 • ITIV (panašus i PVM): 3%
 • Nuosavybės teisės dokumetas (užmokestis Notarų biurui): 1,25%
 • Dokumentų registracija: 0,75%
 • Administracinės išlaidos: 1,5%

Tam tikrais ypatingais atvejais, pvz. sklypas šalia jūros – egzistuoja papildomi mokesčiai, taip vadinami Laudenio, šiuo atveju juristas privalės ištirti dokumentus Sąjungos registre.

Įskaičiuoti į mokesčius už nekilnojamojo turto perdavimus, egzistuoja perdavimo mokesčiai, kurie svyruoja nuo 2 iki 4 procentų nuo deklaruotos vertės. Cartorios taipogi atsako už gimimų, santuokų ir mirčių registravimą.

Savivaldybės/vietinis mokestis

IPTU Metinis miesto nekilnojamojo turto mokestis taikomas turto savininkams yra maždaug 0,6 procento nuo įvertintos turto vertės, tačiau šio mokesčio tarifas skiriasi priklausomai nuo savivaldybės.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/brazillt/domains/brazil.lt/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273