Naujienos
Į pradžią » Tema » Kelionė automobiliu Brazilijoje, patarimai.

Kelionė automobiliu Brazilijoje, patarimai.

Pradžia Forumai Brazilija – rojus žemėje Kelionė automobiliu Brazilijoje, patarimai.

Rodoma 0 atsakymų gijų
 • Autorius
  Įrašai
  • #2000
   Emilio Lucky
   Keymaster

   Brazilija, didžiausia valstybė Pietų Amerikoje, kaip žinote greit vyks 2014 pasaulio futbolo čempionatas, bei artėja ir „2016 Rio Olimpinės Žaidynės„. Ši šalis susilaukia begalės turistų. Neturiu tikslių duomenų, tačiau kuo toliau tuo daugiau Lietuvos keliautojų aplanko šią egzotinę šalį.

   Užsieniečiams leidžiama vairuoti Brazilijoje automobilį po atvykimo šešis mėnesius, jei užsibūnate ilgiau reikia kreiptis į vietos instancijas dėl vietinio pažymėjimo. Vairuoti automobilį Brazilijoje gali tik asmenys vyresni nei 18 metų. Jei ketinate nuomotis automobilį, Jums reiks visų 21-rių.

   Jei automobiliu Brazilijoje apvažiuoti ne tik vieną miestą, o pakeliauti kur kas daugiau, keli patarimai jums:

   Kelių eismo taisyklės Brazilijoje

   Visos taisyklės daugiau ar mažiau panašios kaip ir Europoje t.y.Lietuvoje. Eismas dešinėje pusėje:)

   Leistinas greitis:

   • miestuose 60km/h,
   • už miestų ribų 80km/h
   • 100km/h greitkeliuose
   • 40km kaimo keliuose.

   Vietiniai Brazilai nelabai mėgsta laikytis taisyklių, prisiminkite kad tai Pietų Amerika, karštas kraujas.

   Vairuotojai linkę daryti tai, ką jie nori, ir tai yra visuotinai pripažinta.

   Patarimai:
   Turėkite omenyje, kad žmonės ne visada duoti kelią pagrindiniu keliu važiuojantiems, netgi nelabai kreipia dėmesį į kelio punktyrines linijas. Posūkio rodymas prieš rikiavimasi 🙂 retas atvejis, labai daug motociklininkų, tad atkreipkite dėmesį prieš rikiuodamiesi. Ne kiekvienas automobilis, ar motoroleris, turi veikiančius žibintus, tad naktimis būkite itin atidūs. Beje pėstieji irgi čia „išskirtiniai“, kerta gatve kur papuola.

   Ieškodami vietos kur pasistatyti automobilį prieš kelionę tiksliai išstudijuokite savo maršrutą, nes kitu atveju nevietoj paliktas automobilis gali likti tik laužo krūva, o gal išvis teleportuosis kažkur kur Jūs niekada jo nerasite.

   Begalės gyvūnų klajoja gatvėmis, tai normalu ir natūralu būkite atidūs. Viena kitą geriau nudaužti :), svarbu neįvažiuoti ten iš kur neišvažiuosite.

   Keliai, labai įvairūs, nuo pravažiuojamų iki visai nepravažiuojamų, beje daug kas priklauso ir nuo laiko, o tiksliau mėnesio, kada Jūs žadate šią kelionę. Nepamirškite pagrindinio dalyko rimtos GPS navigacinės įrangos.

   Jei ruošiatės keliauti po atokesnes vietoves, nepamirškite užsipilti pakankamai kuro. Nes degalinių tinklas nėra išvystytas kaip pas mus.

   Taip dar dėl kelių, būna Brazilijoje lietingi sezonai, tai lapkričio ir kovo mėnesis. Nepamiškite analizuoti ir orų prognozę. Vairuojant miestuose, ir šiaip tiesiog vairuojant automobilį, nepamirškite esant viduje būti užsirakinę ir užsidare duris, tai viskas dėl Jūsų saugumo.

   Labai nesigąsdinkite, jei prie šviesoforo prie Jūsų pribėgs vaikai ir atkiš kokį daiktą panašų į pistoletą, o gal ir tikrą pistoletą, geriausias būdas šioje situacijoje laukti kol užsidegs žalia šviesa, tačiau prieš tai jiems matant „bandyti atidaryti duris“, pamačius kad užsidegė žalia, paspausti akceleratorių, toks apiplėšimo būdas paplitęs Brazilijos didmiesčiuose.

   Eismas Brazilijos  didmiesčiuose vienas blogiausių visame pasaulyje, San Paulas, Rio De Žaneiras, tai vieni daugiausiais perpildytų miestų.

   Sėkmės kelionėje – “ Ni pucha ni pera“.

Rodoma 0 atsakymų gijų
 • Prisijunkite, jei norite atsakyti į šią temą.

Comments are closed.

Į viršų