Naujienos
Į pradžią » Brazilija » Bendra informacija apie Braziliją » Ceara, (Seara) – viena iš 26 Brazilijos valstijų

Ceara, (Seara) – viena iš 26 Brazilijos valstijų

Ceara yra Šiaurės Rytų Brazilos dalis. Tai viena turtingiausių valstijų Brazilijoje. Neįtikėtina įvairus kraštovaizdis. Cearos pakrantės ruožas tęsiasi apie 573 km., tai Atlanto vandenyno pakrantės su didžiulėmis kopomis, ramiomis įlankomis, pliažai be abejonės nuostabūs ir įvairiaspalviai. Manau nei viena kita Brazilijos valstija negali pasiūlyti lankytojams tokio nepakartojamo ir užburiančio kraštovaizdžio,  kaip Ceara valstija. Cearos pasididžiavimas žvejų kaimeliai Cumbuco, Canoa Quebrada ir Jericoacoara. Šie kaimeliai neretai vadinami rojaus gabalėliais.Ceara valstijoje apgyvendinta tik 58 proc. teritorijos, o likusioje karaliauja laukinė gamta, traukianti tikrus romantikos mėgėjus.

[nggallery id=7]

Sostinė: Fortaleza
Plotas: 146.348 km2
Svarbūs miestai: Juazeiro do Norte, Crato, Sobral
Ekonomika: žemės ūkis, galvijai, turizmas

Fortaleza

Fortaleza – kasmet čia net 3000 valandų šviečia saulė.

Lengvas vėjo gūsys ir puiki infrastruktūra, tai žodžiai puikiai apibūdinatys Fortalezą.
Fortaleza – penktasis pagal dydį Brazilijos miestas, harmoningai vienijantis istoriją ir šiuolaikinį gyvenimo ritmą.

Čia laiką puikiai praleis ir naktinių pramogų gerbėjai, ir ramesnio poilsio šalininkai.

Fortaleza garsėja savo laukiniais pirmadienių vakarėliais, kuriuose skambant pašėlusiai muzikai linksminasi daugybė žmonių,
nepripažįstančių, kad “pirmadienis- sunki diena”.
Savotišku miesto branduoliu galima pavadinti Praia (papūdimys), kuriame gausu restoranų bei barų, kur senojoje prieplaukoje žmonės susirenka laukti saulėlydžių ir stebėti delfinų. Fortalezos paplūdimiuose kiekvienas suras geriausias sąlygas poilsiui. Fortalezoje daugybė restoranų ir barų ir prekybos centrų.

Canoa Quebrada – tai žvejų miestelis. Čia daug mažų viešbutukų, pousadų, restoranų.
Canoa Quebradoje daug skirtingų tautybių žmonių. Turistus žavi balto smėlio paplūdimiai, nuostabios kopos, dieviško grožio saulėlydžiai,
ramus lėtas gyvenimas, kuris vakare keičiasi iš esmės.
Gyvenimas užverda, atsigauna barai, parduotuvės. Visas veiksmas vyksta pagrindinėje gatvėje vadinamoje „Broadway“.
Beje kalbant apie saulėlydžius vietiniai mėgsta tokį palyginimą „Įsivaizduokite nuostabaus grožio žėrintį oranžinį rutulį iš lėto skęstantį toli horizonte“.

Cumbuco – tai neįtikėtinai gražus mažutis žvejų miestelis esantis apie 30 km. nuo Fortalezos. Cambuco labai autentiškas,
čia nėra aukštų pastatų, o paplūdimys vienas gražiausias Fortalezos regione.
Pakrantės ruožas platus, nusėtas didingomis kopomis. Turistai Cumbuco renkasi pasivažinėjimą per kopas „baggi“ džipais, jodinėjimą arkliais.
Senovinės žvejų valtelės iki šiol kas rytą plukdo žvejus pagauti skanios žuvies, kurios galėsite paragauti dar tą patį vakare kuriame nors iš barų.
Be viso to, Cumbuco yra mylimiausia jėgos aitvarų „kite-surfing“ bei buriavimo „windsuring” mėgėjų vietovė pasaulyje, nes čia idealus vėjas, rami jūra, didžiulės kopos.
Cumbuco iš Fortalezos galima pasiekti automobiliais ar autobusais.

Beira Mar boulevard – tai platus paplūdimys Fortalezo centre, kurio ilgis apie 3 km.
Tai tobula vieta praleistį pavakarį. Čia galėsite pasimėgauti gaivinančiu gėrimu vienoje iš daugybės terasų, stebėti brazilų paradus, pabėgioti ar pasivaikščioti.

 


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/brazillt/domains/brazil.lt/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273