Naujienos

Brazilija

BRAZILIJA – didžiausia Lotynų Amerikos valstybė, į kurią prieš daugiau nei 500 metų pirmasis europietis, portugalų tyrinėtojas Pedro Alvares Cabral, įkėlė koją. Brazilija – tai ne tik futbolo komanda, spalvingasis karnavalas, aromatinga kava bei Copacabana paplūdimys. Balto smėlio paplūdimiai sudaro ilgiausią pasaulyje pakrantę, o daugiau kaip 192 milijonų brazilų pasiruošę draugiškai jus sutikti, parodyti savo nuostabią šalį bei kartu, nors ir trumpam, džiaugtis ir mėgautis visais gyvenimo teikiamais malonumais. Jūsų laukia nuostabus, dieną naktį pulsuojantis Rio; kalnų kurortas Petropolis, neištirtos Amazonės džiunglės, vienas didžiausių gamtos stebuklų planetoje – Iguassu kriokliai, seniausias šalies miestas – Salvador da Bahia ir dar daug kitų, akiai malonių vietų.

 

Brazilija ribojasi su Urugvajumi, Argentina, Paragvajumi, Bolivija, Peru, Kolumbija, Venesuela, Gajana, Surinamu ir Prancūzijos Gviana.

Įvažiavimas į šalį. Asmuo privalo turėti galiojantį pasą. Lietuvos piliečiams reikalinga įvažiavimo į Braziliją viza, kurią galima gauti šios šalies ambasadoje Lietuvai Kopenhagoje. Turistinės vizos kaina apie 340 Lt/asm. Vizos sutvarkymas trunka nuo 8 iki 10 darbo dienų (jau turint užsakytos kelionės patvirtinimo dokumentus).

Geografija. Brazilija yra Pietų Amerikoje prie Atlanto vandenyno. Šalies plotas yra 8547 403 kv.km. Gyventojų skaičius – 176,029 mln. Ceara valstija yra Brazilijos šiaurės rytuose, šiek tiek žemiau Ekvatoriaus. Plotas – 46.348 kv.km. Gyventojų skaičius – 7, 417 mln.

Brazilijos regionai

Brazilija skirstoma į regionus, kuriuos sudaro valstijos:

 • Šiaurės regionas: Akrė, Amapa, Amazonės valstija, Para, Rondonija, Roraima, Tokantinsas;
 • Šiaurės rytų regionas: Alagoasas, Bahija, Maranjanas, Paraiba, Pernambukas, Piaujis, Seara, Seržipė, Šiaurės Rio Grandė;
 • Vidurio vakarų regionas: Gojasas, Mato Grosas, Pietų Mato Grosas;
 • Pietryčių regionas: Espirito Santas, Minas Žeraisas, Rio de Žaneiras, San Paulas;
 • Pietų regionas: Parana, Pietų Rio Grandė, Santa Katarina;

Brazilija, jos valstijos

 

Klimatas. Brazilijai būdingi regioniniai klimato skirtumai: Amazonės žemumoje vyrauja ekvatorinis drėgnas klimatas (vid. Oro temperatūra – ~27 C); Brazilijos ir Gvianos aukštumose – subekvatorinis drėgnas klimatas, pietinėje šalies dalyje – subtropinis jūrinis klimatas. Ceara valstijoje, Atlanto vandenyno pakrantėje – pusiau drėgna ir šilta (vidutinė oro temperatūra – 26 –27 C), kalnuose – drėgna ir vėsu (vidurkis – 22 C).

Brazilija ir jos pupuliariausi kurortai, paplūdymiai

Brazilija ir jos pupuliariausi kurortai, paplūdymiai

Laikas. Laikas nuo Lietuvos skiriasi 6 val. vakarinėje Brazilijos dalyje ir 5 val. – rytinėje.
Valstybinė santvarka. Brazilija yra Federacinė Respublika, kurią sudaro 26 valstijos ir federacinė sostinės apygarda.
Sostinė. Brazilijos sotinė yra Brasilia, Ceara valstijos – Fortaleza.

Kalbos. Oficiali kalba – portugalų, tačiau Brazilijoje gausu dialektų, žargono ir slengo.

Religija. Romos katalikai – 88 %, protestantai – 6 %, šalyje taip pat išpažįstamas indėnų animizmas, afrikietiški kultai, populiarios įvairios sektos.

Valiuta. Piniginis vienetas – Realas (BRL), kurį sudaro 100 sentavų. Pinigus galima išsikeisti valiutos keityklose, taip pat daugelyje viešbučių. Gatvėje pinigų keisti nerekomenduojame.
Kreditinės kortelės. Daugelyje Fortalezo miesto viešbučių, restoranų, barų, kavinių, naktinių klubų ir parduotuvių priimamos Visa, Mastercard, Dinners Club ir American Express kortelės. Taip pat jas galima naudoti bankuose bei bankomatuose. Keliaujant valstijos pakrante ir viešint mažuose kurortiniuose miesteliuose, paplūdimiuose, rekomenduojama turėti grynųjų pinigų.

Transportas. Fortalezos mieste patogu naudotis visuomeniniu transportu bei taksi. Su rytiniais ir vakariniais Ceara pakrantės paplūdimiais galima susisiekti važiuojant Sol Nascente ir Sol Poente greitkeliais. Ne urbanizuotose vietovėse populiariausios transporto priemonės – specialiai pritaikyti visureigiai bei bagiai.

Sveikata. Fortalezos mieste yra daug valstybinių ir privačių medicinos įstaigų, į kurias kreipiantis reikalingas pasas, sveikatos draudimas ir kartais – kreditinė banko kortelė. Vykstant į Braziliją rekomenduojama pasiskiepyti nuo hepatito A, taip pat imtis profilaktinių priemonių nuo maliarijos ir geltonojo drugio.

Vanduo. Nerekomenduojama gerti vandens iš čiaupo. Viešbučiuose, restoranuose, baruose bei naktiniuose klubuose ledukų gamybai yra naudojamas mineralinis vanduo.

Elektra. Brazilijoje elektros srovė nėra standartizuota – 110 arba 120 V. Kai kuriuose viešbučiuose –220 V. Rio de Žaneire ir San Paule – 60 Hz. Jei įtampa neatitinka europietiškų standartų, kameroms, telefonų įkrovikliams ir kitiems elektros prietaisams reikalingas adapteris, kurį rekomenduojame įsigyti iš anksto.

Telefonas. Patogiausias ir pigiausias būdas paskambinti į savo šalį – nusipirkti telefono kortelę ir pasinaudoti taksofonu. (Lietuvos kodas – 00 370). Taip pat galima skambinti iš viešbučio kambario, tačiau, norint išvengti galimų nesusipratimų, iš anksto pasiteiraukite apie kainas.

Arbatpinigiai. Restoranuose, baruose , kavinėse bei klubuose, taip pat kambarinėms, gidams ir pasiuntinukams už gerą aptarnavimą yra įprasta palikti 10 proc. arbatpinigių.

Šventės:

 • vasario 3-8d. Bahia karnavalas;
 • vasario 4-8d. Rio de Žaneiro karnavalas;
 • vasario 5-6d. San Paulo karnavalas;
 • kovo 21-25d. Didžiosios savaitės procesijos;
 • kovo 21-30d. Do Divino Espírito šventė;
 • birželio 27d. šventė Rio de Žaneiro;
 • rugsėjo 8d. de Nossa Senhora dos Remédios šventė;
 • rugsėjo 18-26d. tarptautinis žvejybos konkursas.
[nggallery id=1]

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/brazillt/domains/brazil.lt/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273