Naujienos
Į pradžią » Brazilija » Bendra informacija apie Braziliją » JERICOACOARA – SEARA – Brazilija

JERICOACOARA – SEARA – Brazilija

Jericoacoara yra mažas žvejų kaimelis, bei burlenčių ir kaitavimo meka. Ji išsidėsčiusi Ceará valstijoje, Brazilijoje, maždaug 300 km į vakarus nuo Fortaleza miesto. Jericoacoara išsidėsčiusi idiliškoje vietoje, daugelis keliautojų  apsilankę šiame rojaus, ramybės kampelyje, nepastebi kaip prabėga jų suplanuotos išvykos laikas, tad nenuostabu, kad jie dažniausiai pasirenka pasilikti ilgesniam laikui čia.

Jericoacoara – tai vieta nepaliesta laiko, modernių technologijų, transporto kamsčių, nereikalingų garsų, kvailų reklamų, beprotiško tempo, įgrisusių mobiliųjų telefonų. Tai vieta, kur gatvės yra asfaltuotos smėliu, kur paplūdimio ruožas matomas tiek kiek akis gali matyti. Maždaug prieš 20 metų, Jericoacoara buvo nuošalus ir paprastas žvejų kaimelis. Nebuvo kelių, elektros, telefonų, televizoriaus, laikraščių, net pinigai buvo retai naudojami.

[nggallery id=9]

Nuo 1984 m Jericoacoara ir jos aplinkinės teritorijos tapo nacionaliniu parku 2002 m. Tai atnešė daug statybos apribojimų ir turizmo kontrolę, kas padeda išsaugoti unikalią erdvę. Elektros atvyko į kaimą ir šiandien, karšto dušo ir oro kondicionavimas nebėra prabangos straipsniai. Apšvietimas gatvėse draudžiamas vietos įstatymų.

Šiame miestelyje nėra bankomatų. Todėl prieš atvykstant pasirūpinkite vietos valiutas, pasistenkite turėti kuo smulkesnes kupiūras. Lengviausias ir patogiausias būdas pasiekti Jeri – autobusu iš Fortalezos. Prisiminkite tai, kad važiuosite autobusu kopomis, užtruksite apie 6 valandas.

Atvykus į Jeri jums teks vaikščioti tik ant smėlio, bei važinėti kopų bagiais. Jericoacoara keičia gyvenimo tempą ir žmonių nuotaiką. Laikas čia bėga kur kas lėčiau. Tačiau tai nereiškia kad Jūs negalėsite pasinaudoti tam tikra prabanga, čia ir masažo salonai, ir naktiniai klubai, puikūs restoranai.

Puikiausia vieta kaitų ir jėgos aitvarų mėgėjams.

Lankytinos vietos Jericoacoara

„Sunset Dune“

Vienas iš populiariausių dienos ritualų Jeri yra žiūrėti saulėlydį, saulėtekį  „Sunset kopose“.

duna

Naktinis dangus

Dangus naktį Jeri nepakartojamas ir labai ryškus, dėl itin švaraus oro. Čia puikiai laiką leidžią astronomijos entuziastai ar šiaip romantikos ištroškę keliautojai. Jūs niekur kitur nepamatysite taip aiškiai alsuojantį dangų.

jery_naktis

„Igreja“ – Bažnyčia

Verta aplankyti iš akmens pastatytą bažnyčią, pastatyta vietinių žvejų. Bažnyčios bokštas siūlo puikų vaizdą į įlanką.

jeri_baznycia

„Kapueira

Kapueira – tai kova užmaskuota kaip šokis. Kasdien po saulėlydžio galite pažiūrėti šį unikalų šokį/kovą. Šis šokis atsirado vergų prekybos metu. Taip vergai išreikšdavo nepaliaujamą savo  norą gyventi laisvai.

Naujųjų metų išvakarės

Jeri visiškai transformuojasi Naujųjų metų išvakarėse, kai žmonės užplūsta į vieną iš didžiausių paplūdimių pasaulyje. Kopos būna visiškai padengtos švenčiančiųjų Naujuosius metus. Puiki nuotaika, įspūdingi saliutai, braziliškas šėlsmas, ritminga muzika pasitinkami naujieji metai. Po vidurnakčio visi pasileidžia į miestelio centrą „Main Street“ gatvę.

jeri_maujimetaijeri_karnavalas

„Pedra Furada

Arkinė uola tapo Jericoacoara simboliu. Eiti iki uolos reikia civilizacijos nepaliestomis kopomis ir tai užtrunka apie valandą.

jeri_akis

Švyturys

Tai švyturys įsikūręs apie 100m virš jūros lygio.Jis siūlo 360 laipsnių vaizdą į Jeri apylinkes.

jeri_svyturys

„Mangue Seco“

Tai už 5 km. nuo Jeri einant palei paplūdimį. Tai nedidelis žvejų kaimelis, kuriame rasite gėlo vandens ežerą. Aplink šį ežerą išsidėstę mangrovių krumynai, esant dideliam norui galėsite pažvejoti, o vėliau išsikepti pačio pagautos šviežios žuvies.

jeri_mangroves

„Guriu

Einant toliau į vakarus palei paplūdimį ir jūs pasieksite Gurių, tai kitas mažas žvejų miesteliukas, kuris yra įsikūręs šalia nedidelės upės. Čia galite išsinuomoti išsinuomoti vieną iš kelių plaustų. Taip pat galite pasisamdyti žvejus, kurie jus paplaukdins per upę kurią supa nepraeinamos mangrovės, pamatysite marias jūros arkliukų, kurių čia gausu.

jeri_tatajuba

Jery_pliazas

Tatajuba

Tatajuba yra kaimas apie 25 km nuo Jericoacoara. Pasiekiamas vietiniais bugiais, kelionės metu turėsite kirsti upę, važiuosite skersai kopas. Atvykus čia galėsite pažvejoti, pasimėgauti puikiai paruoštomis jūros gėrybėmis.jeri_guriu

Aktyvus laisvalaikis Jericoacoara, Ceara Brazilija

Kopų bagiai

Tai geriausias būdas sužinoti Jericocoara apylinkes. Aukščiau yra keletas iš populiariausių maršrutų. Jūs galite lengvai užsisakyti Buggy kelionę, kainos ~ nuo R $ 120.

buggy

Plaukimas baidarėmis

Plaukiojimas baidarėmis mangrovių apsuptose upėse, kraštovaizdžiotyrynėjimas. Tik 20 minučių atstumu nuo Jericoacoara.

baidares

Kapueira

Kiekvienas saulėlydį galite išgirsti aiškią ir ritmiškas skambesį berimbau (paprastu styginiu instrumentu), pamatyti vietinius šokančius „Kampueira“. Šokis primenantis kovos elementu.
Pamokos paprastai vyksta ryte arba vėliau po pietų, kainos ~ nuo R $ 25.

kapoeira

Burlentės

Jericoacoara yra vienas iš geriausių vietų pasaulyje burlenčių sportui. Čia vietoje galėsite išsinuomoti įrangą. Galėsite pasisamdyti vietinius instruktorius.

burlentes

Jėgos aitvarai

Jeri yra vis labiau ir labiau pripažįstama kaip geriausia vieta ir pradedantiesiems ir pažengusiems Jėgos aitvarų mylėtojams. Be problemu galėsite susirasti instruktorius, bei išsinuomoti reikiamą įrangą.

jegos_aitvarai

Snowboard’as ant smėlio

Tai labai panašu kaip snieglėnčių sportas, tik visa tai jūs galite atlikti dėvint šortus ir esant basomis.
Lentos labai panašios į snieglentes, veiksmas vyksta Sunset kopose.
„Smėlentes“ galima išsinuomoti pagrindinėje gatvėje už maždaug R $ 7,00 / val.

smelentes

Banglenčių sportas

Banglentės – labai populiarus užsiemimas Jeri. Čia sau tinkamva vietą susiras ir pradedantieji ir profesionalai. Čia aptinkamos įvairių tipų bangos. Labiau patyrusiems banglentininkams rekomenduojame Malhada paplūdimį. Geriausias laikas čiuožti bangomis yra nuo gruodžio iki balandžio mėnesio, kai bangos didesnės, o vėjas silpnesnis.
Pamokos nuo R $ 80,00-R $ 220,00 (kursai) , banglentės nuoma ~ R $ 26,00 už valandą.

banglentes

Irklavimas stovint

Plaukiojimas ramioje Jeri įlankoje.

stovint

Jodinėjimas

Arklio nuoma maždaug R $ 15,00 / val., jais galėsite aplankyti Pedra Furada (Arkinė Uola), netoliese esančias kopas, kalvas, mangrovių krumynus, ar tiesiog pajodinėti paplūdymyje. Tiems, kurie niekada nejodinėjo arkliai galima pasisamdyti vadovą. Nesijaudinkite, arkliai labai ramus, ir lengvai paklus jūsų komandos.

arkliai

Naktinis gyvenimas

Kadangi „tūsai“ paprastai prasideda tik po vidurnakčio, dauguma žmonių įpratę dienos metu nusnūsti, kad vėliau šokti iki ryto. Tereikia nueiti į pagrindinę Jeri gatvę. Naktį siūlytume pradėti su garsaus „Caipirinha“.

naktinis_gyvenimas

Nieko nedaryti … 🙂

Jericoacoara yra aukščiausiojo sukurtas rojaus kampelis norintiems pamiršti stresą, lėkimą, darbus, rutiną. Pagulėkite hamake, paskaitykite knygą, pagurkšnokite šalto alaus žvelgdami į jūrą. Gyvenimo ritmas čia kur kas lėtesnis. Niekas neskuba nieko daryti, ir tai užkrečiama. Jei atvykstate iš ten, kur esate pripratę, kad viskas bus padaryta „Šiandien“, jūs gausite šoką, Jericoacoara viskas daroma „rytoj“ – manjana.

nieko_nedaryti


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/brazillt/domains/brazil.lt/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273